Prezentace Českých drah

Jako sebevědomý národní dopravce se představily České dráhy při prezentaci, která se uskutečnila v poslední letošní letní den, tj v úterý 22. září, na zkušebním okruhu Výzkumného ústavu železničního v Cerhenicích. Na akci byli pozváni hosté ze státní správy, Parlamentu České republiky, Drážního úřadu, krajských samospráv a také představitelé odborových svazů, které působí na železnici. České dráhy zde zastupoval předseda představenstva Pavel Krtek, MSc., hostitele pak generální ředitel VÚŽ Ing. Antonín Blažek.

Účastníci setkání se seznámili s celou řadou nových či modernizovaných vozidel z flotily našeho největšího železničního dopravce. Byly mezi nimi „štádler“ řady 840 z DKV Česká Třebová, dvouvozová dieselová jednotka řady 844 z produkce firmy PESA Bydgoszcz či jednotka Railjet, která v současné době zajišťuje dopravu na rychlíkové lince z Prahy přes Vídeň do Štýrského Hradce. A právě s touto jednotkou se mohli zájemci svézt po okruhu rychlostí 200 km/h.

Nejžhavější novinkou byla jednotka řady 660 InterPanter vyrobená a.s. Škoda Vagonka v Ostravě. Je určená pro vnitrostátní rychlíkovou dopravu na obou našich napájecích systémech. Její konstrukce vychází z osvědčených RegioPanterů řad 440/540/640, které jsou na osobních vlacích provozovány již několik let.  Na rozdíl od těchto „regionálních šelem“ má menší počet dveří, je zde větší prostor pro zavazadla včetně jízdních kol a také větší podíl míst první třídy. A jak vyplývá z označení, může InterPanter jezdit pod oběma u nás používanými napájecími soustavami.

V předpremiéře byl promítnut nový reklamní spot autora Jiřího Kratěny „České dráhy. Lepší cesta každý den“. Určitou vadou na kráse jinak vtipného dílka byla však skutečnost, že bylo podbarveno písní s textem zpívaným v angličtině.

Robert Koutný

Kompletní fotogalerii k článku najdete tradičně na rajčeti DUO.

 

 © Vladimír Končal

administrátor DUO

Vladimir.Koncal@duo.cd.cz

http://www.duocr.cz/index.php?nid=10116&lid=cs&oid=2502437