Dětský den DUO

        V pořadí 3. Dětský den Demokratické Unie Odborářů se v letošním roce uskutečnil o druhém červnovém víkendu, tedy ve dnech 13. a 14. června. Místem jeho konání bylo, stejně jako v loňském roce, rekreační středisko České pošty, s.p., v Chebu – Cetnově, které se nachází v bezprostředním sousedství břehů přehradní nádrže Skalka.  

          Jak je patrné z fotografií, byl pro děti železničářů zde připraven bohatý a pestrý program, který zahrnoval řadu her, soutěží a dalších zajímavých činností. Nechyběli ani večerní „bobřík odvahy“ nebo soutěž ve střelbě ze vzduchovky. Vše toto bylo dílem kolektivu vedoucích, členů DUO a dalších dobrovolníků – nápadité a pro práci s mladou generací nadšené Věry Kozánkové, manželů Lucie a Josefa Fojtíkových, Pavola Macka s partnerkou Vierou, Jany Lhotské a několika „dorostenců“.

 Velký zájem dětí vzbudila také prezentace vojenské výzbroje a výstroje, kterou připravil Lukáš Koutný z rotavského Klubu vojenské historie Ležky. Zejména kluci ocenili, že si mohli potěžkat „doopravdický“ kulomet nebo samopal (samozřejmě úředně znehodnocené tak, aby z nich nešlo střílet).

          Dobré náladě všech zúčastněných neubralo ani horší počasí v sobotu dopoledne, kdy se všechny aktivity dočasně přesunuly pod střechu.

          K celkové spokojenosti všech malých i velkých účastníků Dětského dne přispělo i pochopení a vstřícný přístup provozovatele rekreačního zařízení.

          Akce byla spolufinancovaná z centrálních prostředků fondu kulturních a sociálních potřeb Správy železniční dopravní cesty, s.o.

 Robert Koutný

Kompletní fotodokumentaci najdete v naší fotogalerii.

 © Vladimír Končal

administrátor DUO

Vladimir.Koncal@duo.cd.cz

http://www.duocr.cz/index.php?nid=10116&lid=cs&oid=2502437